Deň výživy

Dňa 16.10.2019 sa v rámci Svetového dňa výživy konala aj v našej škole akcia zameraná na podporu zdravého životného štýlu. Žiaci tretieho ročníka už tradične pripravili ponukový stôl plný lákavých pochúťok v podobe ovocia a zeleniny. Výstavka rôznych druhov ovocia a zeleniny zahŕňala aj spracovania jesennej úrody, v rámci ktorej mali žiaci možnosť oboznámiť sa s mrazením, sušením a zaváraním ovocia a zeleniny. Správna výživa je nielen konzumácia zdravej stravy, ale i praktizovanie zdravého životného štýlu v podobe pohybu. Na podporu zvýšenia záujmu žiakov o pohybové aktivity sa venovali tancovaniu a to v podobe Zumby a tzv. „stoličkového“ tanca. Svoje vedomosti o ovocí a zelenine si overili pri riešení osemsmeroviek a pri práci s IT programom na interaktívnych tabuliach. Zaujímavým spestrením aktivít bolo maľovanie ovocia vo formáte 3D a modelovanie lesných plodov. Bodkou za krásnym dňom bola ochutnávka pripraveného ovocia a zeleniny.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.