Deň Zeme

Príroda nepotrebuje módnych návrhárov. Je sama o sebe krásna v každom období. Na jeseň je sfarbená do pestrých farieb, v zime je biela ako nevesta a nepotrebuje kožuch, sneh ju oblečie. Na jar ako dieťa, raz tichá inokedy plačlivá. Leto ju farbí do zlatista lúčmi hrejivého slnka. A človek v jej objatí je krásny tiež, keď ju miluje a chráni. Aj našich žiakov učíme prežívať módnu prehliadku pani prírody a hlavne ochraňovať ju. Vo sviatok Dňa Zeme 22.4.2018 sme sa spoločne pri interaktívnej tabuli rozprávali o tom, čo nám tá nežná dáma ponúka, ako jej ubližuje ľudstvo, ako ju ničí, ako ju to bolí a vysvetľovali sme, že len zmenou v našich srdciach ju môžeme zachrániť. Nasledujúci deň 23.4.2018 sme sa vybrali so žiakmi 4.ročníka vysadiť 10 smrečkov okolo školského areálu. 30.4. 2018 sme odišli na vychádzku do prírody a blízkeho lesa, kde nám pani učiteľky rozprávali o živote v lese, zvieratkách, lečivých rastlinách a lúskali sme vedomosti o lesnom spoločenstve v múdrych knižkách (encyklopédiach). Po ceste do školy sme okolie a cestičku vyčistili od neporiadku. Všetok nazbieraný odpad sme vytriedili do farebných kontajnérov, ktoré nám zabezpečil náš obecný úrad.
Tak sme sa počas troch dní dotkli prírody svojimi myšlienkami a skutkami dobra.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.