Dobrý skutok

Žiaci špeciálnej triedy našej školy sa v rámci celosvetového sviatku darovania a štedrosti zapojili dňa 26.11.2018 do projektu, kde bolo potrebné vykonať aspoň jeden dobrý skutok. A tak sa so svojou triednou pani učiteľkou vybrali do miestnej osady, navštívili dve staré mamy, o ktorých vedeli, že budú potrebovať ich pomoc a rozhodli sa konať: starší chlapci doniesli vo vedrách vodu a mladší žiaci sa postarali o poriadok v domácnosti – poutierali prach a pozametali dlážku. Cestou späť stretli ešte jednu staršiu pani, ktorá tiež potrebovala nabrať i odniesť vodu, a tak sa pripočítal ešte jeden dobrý skutok. Nakoniec sa všetci žiaci rozišli domov so skvelým pocitom, že každý, hoci je aj malý, dokáže byť nápomocný.