Návšteva ZOO v Spišskej Novej Vsi

Pri príležitosti Svetového dňa zvierat (4. október) sa žiaci špeciálnej triedy vybrali dňa 15. októbra na návštevu ZOO v Spišskej Novej Vsi. Bolo príjemné, teplé októbrové popoludnie, a tak sa všetci tešili na obyvateľov zvieracej ríše, na cudzokrajné zvieratá (levy, pumy, tigre, zebry, ťavy, opice …) ale aj na tie, ktoré žijú u nás (medvede, somáre, kone a mnoho iných). Niektoré z nich, ako kozy, či somáre sa potešili čerstvej mrkvičke, ktorú sme im doniesli z domu. Súčasťou ZOO je aj pavilón Aquaterra s veľkým akváriom a teráriom s jedovatými pavúkmi, hadmi, ba aj krokodílom. Na konci sa všetci do sýtosti vyšantili na detskom ihrisku, ktoré je tiež súčasťou zoologickej záhrady.
Úsmev na tvárach detí svedčil o tom, že výlet do ZOO sa vydaril a všetci si domov odniesli pekné zážitky.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.