Piknikové čítanie v ŠKD

Dňa 11. júna  žiaci II. oddelenia  ŠKD v popoludňajších hodinách strávili pekné chvíle pri aktivite – Piknikové čítanie. Klasické školské lavice nahradili piknikové deky a karimatky. Neoddeliteľnou súčasťou bola kniha. Pre zážitkové čítanie sme si vybrali knihu Decká z mesta sa (ne)vedia biť od spisovateľky Kristíny Mišovičovej. V knihe sa spisovateľka zameriava na prírodu – hmyz, bylinky, rastlinky a pod. V knižke sa môžeme dočítať veľa zaujímavého i poučného. Pri čítaní sme sa zoznámili s „nebezpečnou rastlinou“ žihľavou a naučili sa ako poskytnúť prvú pomoc pri popŕhlení. Zoznámili sme sa s ďalšími užitočnými rastlinami ako baza, púpava, aloe. Deti ochutnali aj cukríky z týchto liečivých rastlín. V závere sme sa dozvedeli, čo ešte nášho knižného hrdinu Sama potrápilo. Boli to nebezpečné kliešte. Naučili sme sa, ako sa preventívne voči ním chrániť (deti sa postriekali sprejom proti kliešťom), ako ich opatrne vytiahnuť (deti s pinzetou vyťahovali hríbiky z hmoty) a ako ranu následne ošetriť. Sýtili sme sa nielen slovom, ale aj minerálnou vodou a čerstvým ovocím a zeleninou. Príjemnú atmosféru dotvárali prvé letné slnečné lúče.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.