Záložka do knihy

Naša škola sa pravidelne zapája do projektu Záložka do knihy spája školy, ktorá tento rok niesla názov „List za listom baví ma čítať“. Našou partnerskou školou bola Základná škola Pravlov z Čiech. Spolupráca sa týkala hlavne čítania rovnakých kníh (každý vo vlastnom jazyku ). Čítali sme Rozprávky o psíčkovi a mačičke českého autora Josefa Čapka a príbehy z knihy Danka a Janka slovenskej autorky Márie Ďuríčkovej. Po prečítaní žiaci vyrobili krásne záložky do kníh, pričom využili rôzne techniky – maľovanie, lepenie, vystrihovanie, vyšívanie… Záložky spolu so spomienkovými darčekmi a materiálmi propagujúcimi našu obec, sme zaslali partnerskej škole. Z Čiech nám tiež prišli krásne záložky a kopec darčekov, ktoré vidieť aj na fotke , pexeso s kvetinami, tetovačky, odznaky a papierové pravítka… Najviac nás potešili listy, ktoré nám deti napísali. V blízkej dobe im na ne odpovieme a budeme sa tešiť na ďalší kontakt a spoluprácu.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.